Soutěž v OD FUTURUM

Je 21.1.2010, přibližně 9 hodin a náš sedmičlenný tým ve složení: Terka Pičmanová, Nikča Stránská, Míša Kalendová, Fanda Šalanda, Pepa Slavíček, Eva Sklenářová a Eliška Vrbová, čeká v obchodním centru Futurum až bude moci poměřit své výtvarné a vědomostní dovednosti s ostatními devíti týmy z hradeckých škol.
Zatímco ještě dolaďujeme poslední návrhy na naše fandítka, organizátoři této doprovodné soutěže ke IV. olympiádě dětí a mládeže připravují všechno, co je k uskutečnění našich nápadů potřeba. Na soutěž jsme přišli s myšlenkou že náš nápad, propojit symboly královského města a sportu, by mohl mít úspěch. Vsadili jsme na výstižné slogany a prostorového maskota těchto olympijských her. Ze začátku jsme možná byli trochu ve stresu, když jsme viděli výtvory ostatních skupin. V tu ránu nám připadalo, že naše nápady nestojí za nic a ani ve vědomostní soutěži se nám moc nevedlo.
Blíží se konec soutěže, všichni dolaďují poslední nedostatky a už se přesouváme k našim stanovištím, abychom výsledek dopoledního snažení předvedli porotě. Nejdříve se vyhlašuje vědomostní soutěž a nás překvapuje, když do mikrofonu zazní „A na prvním místě se umístil tým ze základní školy Kukleny!“. Přebíráme diplom s pocitem, že aspoň jednu soutěž jsme vyhráli a jdeme čekat na to nejdůležitější vyhodnocení. Porota nás obchází a hodnotí naše transparenty velmi kladně, takže nám sebevědomí trochu stoupá. Zaujal je i náš spontánně vymyšlený název celého projektu – „Královský sport“. Zaplaví nás první vlna radosti, když naše škola nezazní mezi umístěnými na čtvrtém až desátém místě.
Nakonec jsme obsadili pěkné druhé místo, ale pro nás to v té těžké konkurenci znamená víc, než jen čtrnáct krabic müsli.
Eliška Vrbová 9.B

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny