Vodácký výlet na Vltavě

Dny 23.5. – 27.5. 2010 byly ve znamení vody. Třída 8.A se pod vedením třídního učitele Ondry Fajfra a tří maturantů vydala na dlouhou cestu do Českého Krumlova, aby tam na raftech sjela vcelku klidnou řeku Vltavu. Po náročné sedmihodinové cestě vlakem s několika přestupy jsme mohli spatřit Krumlov na vlastní oči. Dorazili jsme krátce po poledni, ubytovali se v kempu a vydali se do kláštera ve Zlaté Koruně. Po prohlídce jsme se vrátili k chatkám a v klidu si vybalili zavazadla. Vydali jsme se na prohlídku okolí a nedočkavě čekali na večer, až se rozsvítí televizní obrazovka a začne finále MS v hokeji. Všichni jsme fandili ze všech sil a po výhře našeho mužstva se celý zbytek výletu nesl ve sportovním duchu. Opilí štěstím jsme šli spát v očekávání, co nás čeká zítra. Po snídani jsme se vydali vlakem do Krumlova. Za dvě hodiny jsme si toto historicky bohaté město prohlédli a konečně nás čekaly rafty. Vrátili jsme se k řece, kterou jsme cestou z vlakového nádraží míjeli, převlékli se a spustili lodě na vodu. Vltava pro nás měla připraveno několik jezů, ty jsme ale bez úhony zdolali a zhruba za čtyři hodiny už jsme viděli známé stříšky našich chatek. Druhý den jsme vyjeli přímo z kempu. Cíl naší cesty – Boršov. Cestou jsme se zastavili u jednoho poustevníka, který nám k obědu připravil výborné pšeničné placky. Posilněni a překvapeni zjištěním, že za sebou máme už polovinu cesty, jsme se rozjeli dál. Po chvíli, při prohlídce zříceniny Dívčí kámen, nás zastihla bouřka. Byla to ale jen chvilková záležitost a když se nebe uklidnilo, opět jsme se nalodili a chopili do rukou pádla. Poslední kilometry nám ale už docházely síly, a tak jsme po zbytek cesty jen soulodili.=) Konec naší plavby se pomalu blížil. Poslední jez jsme zdárně zdolali a za chvíli už jsme vytahovali lodě na břeh. Tam jsme se převlékli a mokré věci, za které jsme mohli děkovat vodním bitkám a chytání uplavaných pádel, jsme naházeli do baťohů. Vlak jsme stihli jen tak tak a když jsme dorazili do kempu, všichni se pomalu začali připravovat na odjezd. Ráno bylo všechno sbaleno a vlak, který měl dvacet minut zpoždění, nás zavezl do Krumlova. Ve všech čtyřech vlacích, kterými jsme jeli domů, jsme měli možnost dohnat nedostatek spánku a když jsme dojeli do Hradce Králové, celí rozespalí a rozlámaní z nepohodlných sedaček, jsme se mohli vydat domů.

Barbora Mrázková 8.A

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny