Zeměpisná exkurze

Netypickou zeměpisnou exkurzi na kolách si vymysleli žáci 9.A.

Třídní učitelka s učitelem tělesné výchovy pak připravili vše nezbytné a mohlo se vyrazit. Tento projekt propojil učivo i ostatních předmětů, například rodinné výchovy – konkrétně výchovu dopravní, dějepisu – znalosti z období od druhé poloviny 19. století až do dneška, občanské výchovy – o kulturních institucích a zeměpisu – zejména regionálního. Také tělesná zdatnost se obvykle v běžném tělocviku netestuje přímo na kolách. Hned se poznalo, kdo kolo používá denně. Celková ujetá vzdálenost se blížila 25 kilometrům. V zámeckém parku se řešily úkoly s mapou přímo v terénu, luštily se křížovky a osmisměrky s tématikou státního zámku Hrádek u Nechanic a dokonce se „našel poklad“. Poté se lepila poškozená duše a při zpáteční cestě jsme ještě stihli opravit upnutí zadního kola a ochutnat čerstvé zákusky ve stěžerské cukrárně. Počasí nám přálo, všichni se ve zdraví vrátili.