Мой дом, моя квартира – ruština dálkově

Jak byl správně diktát z dnešní online hodiny?

Oprav si sám. Kdo se omluvil, napíše text cvičně do školního sešitu:

Мама, дом, кресло, тётя, окно, деревня

Здравствуйте! У меня есть кошка. Школа находится в центре города. Я учусь русский язык.

Příklad hodnocení učitele:

„Мария, отлично. Maruško, výborně. Jen drobné opravy: У Стаса…, У Вити…, У Вики…, У Ули… V písance pozor na napojení písmene м Musí být dole (том, кругом).“

O čem bylo ruské video na internetu?

Práce Lucky:

„Helena zaspala, v 8 hodin vstává. Stále se fotí i s vajíčky ke snídani, při čištění zubů. I cestou do školy si dělá selfíčka. Ve škole mají zeměpis, ona se stále fotí a nedává pozor. Učitelka jí vyvolala k tabuli, aby ukázala Ural. Ona samozřejmě neví a stále se fotí. Učitelka jí dala 4 s tím, že na Instagramu znalosti nenajde a udělala si s Helenou selfíčko se známkami.“

Práce Adama:

„Maminka přišla domů, pozdravili se s dcerou, u které byl kamarád. Dcera jí řekla, aby s nimi Vasil žil, že ho má ráda. Maminka se jí zeptala, jak dlouho to trvá. Ona řekla: „Osm hodin“ a také, že je sirotek. Nakonec maminka zjistila, že Vasil není ten kluk, ale kocour, kterého před tím schovali do skříně.“

Naše silné stránky: výslovnost, překlady z ruštiny do češtiny, umíme píseň o krokodýlovi, skládání slov a doplňování chybějících písmen.

V čem se musíme zlepšovat: slovní zásoba, rychlá reakce při rozhovoru, četba ruského textu a potřebujeme zautomatizovat ruské písmo. Někteří by potřebovali opravit techniku (mikrofon), díky které můžeme být online.

Mgr. Věra Slavíčková

Prohlédněte si, jak se zlepšujeme.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny