Den bez domova na Základní škole Kukleny, Hradec Králové

18. 11. 2019

Třetí listopadový týden zahájili žáci 8. tříd netradičně zapojením se do projektu Den bez domova. Studenti Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové pro ně připravili zajímavý workshop. Na čtyřech stanovištích si žáci mohli vyzkoušet život bezdomovce, dozvědět se o každodenních strastech lidí bez domova, vžít se do situací, které tito lidé zažívají, a seznámit se s náplní práce sociálních pracovníků. Největší úspěch u žáků určitě zaznamenalo stanoviště s názvem „Sbal se a uteč“, kde si žáci vyzkoušeli, jaké věci jsou pro lidi bez domova nepostradatelné.

Celá tato akce se stala vyústěním charitativní činnosti kuklenského žákovského parlamentu, který ve dnech 14. a 15. 11. uspořádal sbírku oblečení pro lidi bez domova. Žáci se s tímto tématem setkali poprvé, a jak sami říkají: „Díky tomuto projektu jsme si uvědomili, že žít na ulici není snadné a ještě obtížnější je začlenit se zpět do společnosti, jsme moc rádi, že nás škola seznámila i s takto ožehavým tématem, které nás nutí přemýšlet o pomoci druhým.“

(Žáci 8. B)

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny