Exkurze 4.A do Prahy

Naše třída se zúčastnila ve dnech 19.-21. února exkurze do Prahy. Již na podzim jsme si prohlédli Pražský hrad a Karlův most. V tomto pololetí probírají děti ve vlastivědě naše nejstarší dějiny a středověk. Ve čtvrtek jsme se prošli po památném Vyšehradě, prohlédli jsme si sbírky Národního muzea zejména pravěké vykopávky, ale i výstavu Z počátku naší republiky. Den jsme zakončili v restauraci Pravěk, odkud jsou i naše fotky. Druhý den jsme věnovali výstavě Svatý Václav v Anežském klášteře, prošli jsme se po Starém městě pražském a zavítali jsme až k Betlémské kapli. Aby děti poznaly kromě metra, což byl velký zážitek i tramvaj, jeli jsme pár zastávek až k Faustovu domu, který si velmi přály prohlédnout. Den jsme zakončili sportováním na zasněženém hřišti naší ubytovny – Domu dětí a mládeže na Jižním městě. Škoda, že tato ubytovna už končí svou činnost. V sobotu nám počasí nepřálo, místo poslední procházky jsme se šli občerstvit před odjezdem pizzou a čajem. Poté jsme se naposledy podívali na sochu svatého Václava a odjeli ve 13 hodin domů. Příští rok nás čeká prohlídka modernějších částí Prahy, Národního divadla atd.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny