LVZ Benecko 2020

Letošní lyžařský výcvik byl sice kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám trochu v ohrožení, ale nakonec jsme ve třetím lednovém týdnu na hory přeci jen vyrazili.

Tento rok jsme zamířili již podruhé na Benecko v Krkonoších, ale poprvé na hotel Star. 31 dětí vesele zamávalo svým „smutným“ rodičům a jelo se.

Na horách sice moc sněhu nebylo – ani si nepamatuji, kdy naposledy byly mé lyžařské boty špinavé od trávy a hlíny – ale po krátké cestě po louce jsme vždy dorazili na čtyřsedačkovou lanovku a tam jsme již poctivě mohli pilovat naše lyžařské a snowboardové dovednosti.

Všichni lyžníci 🙂 byli letos moc šikovní. Snowborďáci, přezdívaní pracovně tuleni, byli úplní začátečníci, avšak ke konci týdne jezdili krásné obloučky a stejně dobře jim šla i jízda na vleku, na pomě. A to i přes ztížené podmínky. Sníh byl technický a již velmi brzy dopoledne byly na svahu obrovské muldy. Skokanem lyžařského výcviku jsme na konci týdne vyhlásili jednoho z Davidů :), který i přesto, že nikdy nebyl v zimě na horách, zvládl na konci týdne obloučky, troufl si sjet červenou sjezdovku…, a dokonce to vše přežil bez úrazu :).

Vyřádili jsme se i na běžkách. Většina našich běžkařů na nich nikdy nestála, o to větší byla legrace. Na zmrzlých tratích bojovali všichni velmi statečně a zvládli i obávaný běžecký závod.

Letošní lyžařský zájezd byl ve znamení velmi hodných dětí, už dlouho jsme tak klidné večery my instruktoři nezažili. Některé děti nás dokonce prosily, aby mohly jít spát ještě před večerkou :-). Ale to zapomínání!!! Marně přemýšlím, zda jsme alespoň jednou odešli od chaty na výcvik napoprvé :-).

No a nejlepší nakonec… troje cizí lyže vyložené u školy a telefon z  Benecka, že klienti chaty chtějí jít na svah a nemají na čem lyžovat …:-)

Ale i přesto jsme si všichni hory užili a těšíme se na další společné školní akce.

Náčelník

 

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny