Mikulášská nadílka a disco s čerty

V pátek 5.12. už tradičně naší školu navštívil Mikuláš s anděly a nadílkou. Pochopitelně i čerti se velmi snažili. Řinčeli řetězy, spouštěli hrůzu, hudrovali jako krocani, vyhrožovali, ale nikoho si neodnesli. Ve druhých třídách současně probíhalo projektové vyučování na téma Mikuláš. S chutí se děti proměnily také v čertíky, andílky i Mikuláše, vypátraly původ této tradice, porovnávaly nadílky současné s nadílkami našich babiček a dědečků, o nadílkách dokázaly tvořit slovní úlohy.Vyrobily si prstové loutky Mikuláše, čerta a anděla, aby si mohly zahrát scénky na dané téma. Závěr dne byl báječný, když se všichni pekelníci i nepekelníci mohli vyřádit v malé tělocvičně na Čertovském reji.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny