Návštěva ze sousedního Polska – Poznej svého souseda

Dne 28. – 30. 5. 2009 hostila naše škola 35 dětí z partnerské školy Publiczne gimnazjum Nr 6 im. Janusza Korczaka v Walbrzychu v rámci projektu Poznej svého souseda. Třídenní program byl dlouho dopředu naplánovaný. Děti se nejprve seznámily ve společné výuce anglického a německého jazyka, zazpívaly si české lidové písně, své sportovní výkony prověřily v turnaji ve florbalu. Společnou aktivitou, kterou si obě školy zvolily, byla soutěž ve zpěvu. Historicky 1. mezinárodní česko – polskou Superstar se stala podle očekávání naše Sabina Slavíková. Ve čtvrtek večer si pak všech 70 dětí zařádilo v Aquacentru. V pátek jsme se prošli historickým centrem našeho města a navštívili i Obří akvárium, odpoledne jsme pak pozorovali zvířata v ZOO ve Dvoře Králové. Pro děti však největším pozdvižením byla večerní disco v prostorách barokního zámečku Bischoffstein nedaleko Teplic nad Metují. Sobotní den pak patřil obdivování krásných pískovcových útvarů v Adršpachu a poutavému vyprávění o Nepálu. Přes častou nepřízeň počasí odjížděly všichni domů spokojení a příjemně unavení. Naše děti čeká obdobný program v Polsku 10. – 12. září 2009.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny