Pasování prvňáků na čtenáře

Ve středu 17. 6. 2009 se prvňáci vypravili opět na návštěvu do místní knihovny v Kuklenách. Všichni se těšili, že je rytíř Jan pasuje na čtenáře, protože se celý rok statečně potýkali s písmenky, slovy a větami.

Jaké ale bylo překvapení. Celá knihovny v černém a velký smutek. Zlý čaroděj začaroval rytíře v žabáka. Ale naši prvnáci se nedali a ukázali, že vědí jak rytíře vysvobodit. Jejich znalosti pohádek byly úžasné a tak čaroděj musel rytíře odčarovat. Pak už mohlo proběhnout pasování.

Na závěr se všichni vypravili na tajemné putování na půdu k bedně s pokladem, kterou hlídal velký černý pavouk. Všichni statečně překonali strach a odměna nás neminula.

Tato akce proběhla v rámci celorepublikového projektu Podporujeme čtenářskou dovednost – modul Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Letos jsme obdrželi sadu knih do školní knihovny od Ivony Březinové Okno do komína.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny