Pracovní činnosti 3

Děvčata v sedmých třídách mají momentálně na programu háčkování. Začali jsme řetízkem a nyní bojujeme s krátkými sloupky. Nejšikovnější začínají vytvářet první výrobky, například košík na neposedná klubíčka nebo pouzdro na mobilní telefon. Komu to jde pomaleji, musí se smířit se stále novými začátky, protože háčkování buď „pochopíš a procvičíš, nebo neháčkuješ“. Ještě štěstí, že jsou na internetu různá videa, která si můžeme doma donekonečna přehrávat, zastavovat a znovu vše zkoušet… Maruška měla nedávno „průšvih“. Vytáhla si háčkování při matematice… Z reakce paní učitelky bylo hned všem jasné, že háček mezi rýsovací pomůcky nepatří.

Náš nejbližší cíl jsou dlouhé sloupky a taky se chceme pokusit o nějaký krajkový vzorek. Zatím ale stále pečlivě kontrolujeme počty sloupků v řadě, aby místo obdélníku nevznikal plíživě třeba trojúhelník. A taky to nesmíme moc utahovat, protože pak se to fakt nedá…

Občas nám paní učitelka přinese ukázat, co se podařilo uháčkovat jí, abychom před sebou viděli, kam se ještě v budoucnu můžeme posunout. Až se příště ozveme, bude to reportáž o pletení…

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny