Projekt – Václav Čtvrtek

Pohádky Václava Čtvrtka si oblíbila již spousta dětí. Znají je z Večerníčku, ale také z vlastní četby. Žáci druhých tříd si je znovu připomněli v projektu „Václav Čtvrtek a jeho pohádky“. Přinesli si do školy z domova nebo zapůjčené z místní knihovny mnoho knížek tohoto autora. To bylo pohádkových postaviček. Divili se, kolik jich autor stvořil. Některé příběhy si děti přečetly a pak pátraly na internetu po dalších informacích o Václavu Čtvrtkovi. Nejzajímavější část celého projektu prožili žáci při výletu do Jičína. Zde se od velmi milé paní knihovnice Alenky Pospíšilové v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně dozvěděli spoustu informací. Navíc děti provedla krásnými částmi Jičína vztahujícími se k životu autora, do Rumcajsovy ševcovny a do Valdické věže se 156 schody. Vyhlídka byla nádherná, počasí jak vymalované, prostě opravdu vydařený projekt s výletem.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny