Sebeobrana

10. 12. 2019

Snad každý zná ten pocit, když vás něco náhle překvapí a vy naštěstí reagujete instinktivně správně. Nechápete, jak je to možné, ale zpětně jste rádi, že se situace vyvinula právě tak. Štěstí přeje připraveným a je dobré mít v záloze pár triků, které vám pomůžou se ubránit, kdyby bylo nejhůř.

Kurzy sebeobrany pro dívky v osmých a devátých třídách mají u nás ve škole dlouholetou tradici. Od prvních lekcí je vede příslušník Městské policie PhDr. Jaroslav Matoušek.

I tentokrát dokázal s jistým nadhledem a zábavnou formou mluvit o věcech smrtelně vážných a nebezpečných. Řada dívek si až teď uvědomila, že mobil, peníze nebo kabelka nejsou vůbec důležité ve chvíli, kdy jde člověku tzv. „o krk“. Naopak například klíče nám mohou při troše štěstí a mrštnosti pomoci se zachránit. Jedna z vět pana instruktora zněla doslova: „Nebuďte lhostejní a když uvidíte, že je někdo ohrožený, snažte se pomáhat aspoň tím, že zavoláte rychle policii.“

Pak se ve dvojicích prakticky trénovaly konkrétní obranné chvaty. Nezbývá než si přát, aby tyto získané dovednosti nemusely naše slečny nikdy v praxi použít.