Světový den potravin

16. října 2019 jsme na naší škole oslavili Světový den potravin (World Food Day). Přidali jsme se ke kampani Pěstuj planetu, která je zaměřena na udržitelnou produkci a spotřebu potravin.

Na světě je dostatek jídla pro všechny. Přesto jeden z devíti lidí na světě trpí hlady. To je víc, než je všech lidí v Evropské unii, Kanadě a USA. Je to důsledkem nerovnoměrné distribuce potravin, neférových obchodních praktik a klimatických změn, kterými je postižena řada rozvojových zemí. V důsledku klimatických změn se zvyšuje sucho, tají ledovce, přibývá silných bouří a lesních požárů, častěji dochází k povodním, zaniká permafrost apod. Nedostatek potravin v některých oblastech vede ke hladomoru, válkám a migraci obyvatel.

Připomněli jsme si, že každý z nás může přispět ke zlepšení pomocí několika jednoduchých kroků, např. spotřebou sezónního ovoce a zeleniny nebo podporou drobných a lokálních zemědělců. Dále tím, že neplýtváme potravinami, jíme méně masa nebo vaříme chytře a šetříme energií. Proto jsme si v tento den přinesli do školy svačiny z lokálních potravin, často i z vlastních zahrádek.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny