Žáci v nové knihovně

Pokaždé, když kolem projížděli, byli zvědaví, jak tajuplná stavba, připomínající ementálský sýr, vypadá zevnitř. Nyní se osmákům jejich přání splnilo. Mohli vstoupit jako hosté do nové pětipatrové budovy královéhradecké státní vědecké knihovny. Pro všechny to byla premiéra. Paní knihovnice vysvětlila jak se knihy půjčují a provedla děti jednotlivými patry. Nejdelší čas žáci strávili v čítárně časopisů. Zájem některých napovídal, že ani nebudou čekat na své patnácté narozeniny, a navštíví knihovnu s někým dospělým brzy znovu. Po cestě zpět podzimním Hradcem Králové jsme se ještě krátce zastavili na nádvoří bývalého pivovaru, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí a slouží představitelům kraje a města. Tento objekt byl vybrán návštěvníky internetu v celostátním hlasování stavbou roku.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny