Exkurze Sečská přehrada

  • Úvod
  • Exkurze Sečská přehrada

Hned tak se člověku nepoštěstí, aby mohl projít vnitřkem Sečské přehrady na řece Chrudimce z jedné strany na druhou, jako se podařilo žákům třetí a pátých tříd ve středu 25. září 2013. Hráz je vysoká 42 metrů a široká 165m a zadržuje opravdu hodně vody. Její mocnou sílu měli žáci možnost vidět i slyšet, když pan hrázný uvolnil výpustě. Také od pana hrázného získali informace o jejím vzniku, účelu a obsluze. Váhu těžkého klíče, který je k obsluze potřeba, si nejeden vyzkoušel. Rovněž děti viděly vodní elektrárnu, kde je síla vody převáděna na elektrickou energii a odtud je odváděna do míst spotřeby. Naše prohlídka byla spojena i s procházkou v malebné přírodě, která nás obdařila úžasným dárkem, při kterém srdce houbařů jásala.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny