Gymnastky se představují

• Gymnastky se představují

Cvičení sportovní gymnastiky probíhá každé úterý v malé tělocvičně školy. V průběhu školního roku již děvčata „okusila“ všechna nářadí – včetně žebřin, šplhadel a hrazdy. Kdo zpočátku šplhat neuměl, ten se naučil, při přeskoku většina zvládne roznožku, při cvičení na žíněnkách kotouly vpřed a vzad a přemety stranou. Nejoblíbenějším nářadím zůstávají kruhy a z pohybových her se řadí na první místo vybíjená. Několik hodin děvčata trénovala volnou akrobatickou sestavu, zde jsou výsledky těch nejlepších :

2. třída :

1. místo – Nikol Götzová 2.A
2. místo – Barbora Raichová 2.A
3.místo – Katka Prokopová 2.A

3. – 4. třída :

1. místo – Nikola Zyklová a Tereza Tomášková 4.A a 3.A
2. místo – Karolína Kadeřávková 4.A
3. místo – Barbora Sedláková 3.A

Dále děvčata soutěžila v silovém trojboji, který se skládal z hodu medicinbalem, z lehů–sedů na 30 vteřin a člunkového běhu. Výsledky nejlepších pěti žákyň :

1. místo – Vendula Pitařová 4.A
2. místo – Nikola Zyklová 4.A
3. místo – Nikol Götzová 3.A
4. místo – Tereza Tomášková 4.A
5. místo – Barbora Hradilová 3.A

Mezi nejlepší výkony se řadí hod medicinbalem Venduly Pitařové 620 cm. Za své výkony obdržely nejlepší žákyně diplomy a všechny drobnou cenu.