Lyžařský výcvik 2014

Tak jsme se všichni dočkali! Poslední lednový týden konečně nastal a s ním i náš dlouho očekávaný „lyžák“. Není přeci nic lepšího, než odjet na hory místo sezení ve škole! A vysvědčení? To na nás přeci ten týden počká! V pátek 24.1.2014 jsme hned z rána vyrazili v plné síle od školy směr Vítkovice v Krkonoších, kde se lyžák konal již popáté, ale nikdo z nás netušil, že letošní pobyt nám připraví nejednu horkou chvilku. Všichni už určitě někdy slyšeli o tom, že „ztráty jsou povoleny“. A že těch ztrát letos bylo!!! Nejhůř asi dopadl (doslova a do písmene) náš zdravotník. Výsledkem byla zlomená klíční kost a dokonce následná operace. Ale život šel dál a pobyt na horách taky. Zažili jsme spoustu legrace, polodenní výlet na běžkách jsme nahradili polodenním pěším výletem – k velké spokojenosti většiny lyžníků a nespokojenosti instruktorů nebyly vzhledem k malému množství sněhu najeté stopy. Cíl byl samozřejmě stejný jako předešlé roky – hranolky na Rezku I přes malé množství sněhu jsme zvládli závody na běžkách i na sjezdovkách a snowboardech. Běžky byly trochu dobrodružné. Závodníci museli ve velké dosažené rychlosti zvládnout nejen překážky přírodní, protože na cestě se sem tam objevily hromádky hlíny, ale také překážky uměle vytvořené, když po cestě museli zodpovídat všetečné otázky instruktorů, z nichž některé byly pekelně záludné. Uhodnout např. obvod hrudníku nebo jméno psa některé závodníky dost vysílilo, zvláště když se při každé špatné odpovědi musela jezdit trestná kolečka. To odhalení kartáčkového vraha nebo složení básničky na téma lyžařský výcvik byla proti tomu hračka. Všichni jsme si nakonec ale užili prima lyžák, udělali jsme velké pokroky na lyžích, běžkách i snowboardech. Přeci to na té kameře bylo tak krásně vidět! A už se zase těšíme na nějakou další akci.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny