Sportování s míčem

Prosinec byl pro volejbalisty ve znamení tří turnajů , 8.12. Mikulášského na Slavii, 16.12. Vánočního v hale ZŠ a 29.12. Vánočního na Slavii. Že je o barevný volejbal mezi dětmi zájem, svědčí i poměrně velká účast malých sportovců na celokrajských turnajích.

Prvním z nich byl úspěšný Mikulášský turnaj, kterého se zúčastnilo 20 našich dětí ve třech barvách – žluté, oranžové a modré. Poprvé se naše družstvo ve složení Tomáš Kůžel a Ondra Šolar probojovalo do úzkého finále, kde obsadilo ve skvělé konkurenci 2. místo za družstvem Lanškrouna. V oranžové barvě dosáhli na krásné 3. místo Jirka Podroužek a Tomáš Zeman. Protože tentokrát chyběl červený volejbal, musela hrát děvčata Katka Kučerová , Tereza Šolarová, Adéla Hrudková a Alice Špačková za barvu „nejvyšší a nejnáročnější „ modrou, což bylo nad jejich síly, ale snad příště… Pochvalu zaslouží všichni, zvláště družstvo Nikoly Zyklové, Aničky Mílové a Viktorky Kubcové, které bojovalo o každý míč.

Vánoční atmosféra zavládla i v pondělí 16. prosince, kdy školní halu zaplnili všichni, kteří se věnují přehazované či volejbalu. Hrálo se současně na šesti hřištích ve třech kategoriích, utvořených podle věku a výkonnosti. Ve žlutých zvítězily „Tygřice“ – Barbara Hradilová a Nikol Götzová, v oranžových vybojovalo první místo družstvo „Kuba“ ve složení David Podroužek a Tomáš Zeman a v červených si odnesli první cenu Agáta Hájková a Vojta Podroužek – s názvem „Slavie“. Všichni účastníci turnaje obdrželi ceny, věnované SRPŠ a TJ Slavií HK. Utkání rozhodovali žáci 8.A.

Posledním v pořadí byl turnaj o vánočních prázdninách v hale hradecké Slavie, který se konal v neděli 29. prosince. Mnozí trávili Vánoce na horách, přesto přišlo ze školy kolem dvacítky dětí, které startovaly za ZŠ Kukleny či Slavii Hradec Králové. Za školu vybojovaly nejlepší umístění Agáta Hájková a Alice Špačková, které směle konkurovaly oddílovým hráčům a obsadily 2. místo v celkovém pořadí červeného volejbalu. Konec roku tedy neznamenal jen vánoční lenošení, ti kteří si chtěli zasportovat , využili tak široké nabídky.

Výsledky jednotlivých družstev – Vánoční školní turnaj 16.12.2013

Žlutý

1 – Tygřice – Hradilová,Götzová

2 – Kukleny – Kůžel, Šolar, Kotek

3 – Lvi – Holík, Hájek, Marek

4 – Lvice – Křížová, Matějková

5 – Sýkorky – Prokopová, Vágnerová

Oranžový

1 – Kuba – Podroužek D., Zeman

2 – Gepardi – Peikerová Luc., Kůželová

3 – Čertice – Hrudková N., Kubiasová

4 – Bílí tygři – Koudela, Smugala

5 – Želvy – Svášková, Kadeřávková, Vohralíková

Červený

1 – Slavia – Podroužek V., Hájková

2 – Rychlá Rota – Šolarová, Peikerová Len.,

3 – VK – Hrudková A., Kučerová

4 – SK volejbal – Podroužek J., Špačková

5 – Žirafy – Zyklová, Kubcová, Mílová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny