Vánoční Praha s vůní čokolády

V předvánočním týdnu navštívily 6. třídy svátečně vyzdobenou Prahu.Naše první zastávka byla na Václavském náměstí, kde jsme vzdali hold Václavu Havlovi, neboť jsme přijeli do hlavního města právě v den výročí jeho úmrtí. V pasáži Lucerna jsme si prohlédli sochu svatého Václava sedícího na koni visícím hlavou dolů od kontroverzního sochaře Davida Černého. Bude tu prý viset do té doby, dokud nebude v zemích Koruny české obnovena konstituční monarchie. V doprovodu průvodkyně jsme prošli historickou částí Prahy na Karlův most, nakoupili si dárky na Staroměstském náměstí a občerstvili se. Největším zážitkem však byla návštěva muzea čokolády v Celetné ulici, kde jsme odhalili tajemství vzniku belgických pralinek. Každý z nás měl možnost právě vyrobenou pralinku ochutnat. Pak jsme ještě nakoupili v obchodě s čokoládovými výrobky něco pro rodiče.Návštěva Prahy v době adventu nás příjemně navnadila na blížící se vánoční svátky.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny