Babí léto v Praze

Stejně jako každým rokem se vydali žáci 8. tříd na podzimní exkurzi do Prahy. Letošní cíl naší cesty nám vybrala třída 9. A, s nimiž jsme navštívili divadelní hru Studia Ypsilon #jsi_user.

Toto netradičně pojaté představení nás zavedlo do světa internetu, kde se virtuální prostředí stává pro některé lidi jediným životním prostorem, ve kterém se pohybují. Kybernetická šikana, posměch, vulgární útoky! To vše pomohlo jednomu z neúnavných diskutérů internetových fór k tragickému konci.

Debata s tvůrci inscenace, která na představení bezprostředně navázala, potvrdila aktuálnost tématu. Diskuze mezi dětmi a vyučujícími, které probíhaly ještě v následujících dnech ve škole, dokázaly, že divadelní hra přiměla děti k přemýšlení, jaká úskalí používání internetu přináší.

Krátká ukázka z divadelního představení je k vidění na Upoutávka na divadelní hru #jsi_user.

Po krátké polední pauze pokračovala naše procházka historickým centrem Prahy. Obdivovali jsme novorenesanční budovu Národního divadla, ze Smetanova nábřeží jsme shlíželi do vod Vltavy a přes Karlův most jsme se přes davy turistů pomalu přesunuli na Malou Stranu.

Zde jsme zavítali do Muzea Karla Zemana, uznávaného filmového tvůrce, který svými triky proslavil kinematografii 20. století. Interaktivní expozice provedla děti filmy Cesta do pravěku a Vynález zkázy, kde se např. vznesly na létajícím stroji nebo se pomocí jednoduchých triků podívaly mezi dinosaury.

Exkurze se nám vydařila a babí léto v Praze jsme si opravdu užili.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny