Barevný volejbal na plné obrátky

Koncem března a začátkem dubna jsme se zúčastnili dvou volejbalových turnajů – 2. kola Ligy škol a Jarního turnaje v barevném volejbalu na hradecké Slavii. Tentokrát nás zaskočila velká nemocnost, hlavně těch mladších, a tak jsme bojovali v polovičním obsazení. Liga se tentokráte odehrávala na ZŠ Bezručova, kam jsme dorazili pěšky a rovněž tak zpět na oběd. Nejlépe si vedli Thuo z 3.A a Adam Hazuka z 2.A, kteří obsadili krásné 2. místo v přehazované. 3. místo v červené barvě si tvrdě vybojovala děvčata ze 4. A a B – Aneta Kubiasová a Nela Hrudková. Bohužel na modré zbyla jenom „bramborová medaile“. Protože se blížily Velikonoce, všechny děti dostaly od pořadatele čokoládové zajíčky.

Daleko náročnější byl nedělní turnaj na Slavii. Setkalo se zde velké množství „barevných družstev“ z celého Královéhradeckého kraje. Sešli jsme se už ráno po osmé hodině a odcházeli kolem třetí hodiny odpoledne. Děti hrály jak nejlépe uměly a velkou radost udělali naši „oranžoví zástupci“, kteří se postupně prokousali až do úplného finále, kde nám došly síly a děvčata prohrála o jeden bod boj o třetí místo. Opět na nás zbyla bramborová medaile, tentokrát však velice cenná, protože družstev bylo kolem třicítky. Zásluhu na tomto úspěchu mají Daniela Hrudková z 2.A, Barbora Křížová ze 4.A a Tereza Krtková z 5.A. Modří hráli jak mohli/ Nela Hrudková, Aneta Kubiasová, Kryštof Smugala a Barbora Hradilová/, ale na lepší umístění to nestačilo. „Slávisti“ z naší školy nezklamali a přední místa jim neutekla.

Posledním malým turnajem o čokoládové zajíčky byl mini – žlutý v hale při čtvrtečním tréninku. První místo obsadily Kačka Slánská a Thuo, druhé místo Adam Hazuka a Eliška Perná a třetí místo Lukáš Rada a Denisa Flégrová.

Posledním turnajem Ligy škol bude v pátek 27. 5. barevný turnaj na Slavii. Máme i další pozvánky na nedělní turnaje, ale to bude záležet na zájmu dětí a domluvě s rodiči.

Mgr. Nikola Lejsková

Výsledková listina pro stažení – zde.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny