Branný den 8.B

V pátek 20. května proběhl na II. stupni opět branný den. Cestou na Biřičku jsme v parku postoupili důkladné testování. Zamýšleli jsme se nad otázkami, jak se zachovat v krizových situacích, jako je teroristický útok, požár, povodeň nebo únik chemických látek.

Před hlavním závodem jsme se posilnili svačinou a stihli si ještě zasportovat. Poté jsme vyrazili na trať, kterou pro nás připravili vyučující tělocviku. Na 5 stanovištích jsme plnili teoretické i praktické úkoly. Čekalo nás poznávání topografických značek, práce s mapou a buzolou, základní vědomosti ze zdravovědy, přenos raněného, hod granátem na cíl, řešení šifrovaných zpráv a další úkoly. Na této trati se samozřejmě všem hlídkám měřil čas.

Poučili jsme se, prověřili své vědomosti, dovednosti i svou zdatnost. Počasí nám letos opravdu přálo, takže jsme si celý den hezky užili.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny