Čtvrťáci na výletě

  • Úvod
  • Čtvrťáci na výletě

Na závěr letošního školního roku jsme se vydali na celodenní výlet.

Nejprve jsme jeli autobusem do Ostré nad Labem, kde se nachází středověká vesnička Botanicus s nádhernou zahradou plnou voňavých bylinek. Ve vesničce jsme si mohli vyzkoušet různá řemesla, například vyrobit si papír, mince, provaz, mýdlo, loutku nebo šperk z drátků či zkusit si zhotovit nějakou nádobu na hrnčířském kruhu.

Potom jsme nasedli do autobusu a ten nás odvezl do Poděbrad. Na náměstí tohoto města jsme obdivovali sochu krále Jiřího z Poděbrad a zámek. Při procházce lázeňským parkem jsme si mohli ochutnat léčivou minerální vodu. Moc nám ale nechutnala! Také jsme se podívali na květinové hodiny, různé sochy a skřítka s muchomůrkou, vodotrysky a kolonádu. V přístavu na nás čekala loď Král Jiří a ta s námi doplula do Libic. V Libicích jsme si u památníků připomněli historické události rodů Přemyslovců a Slavníkovců. Příjemně unaveni jsme nasedli do autobusu a jeli zpět do Hradce.

Počasí nám přálo. Výlet se nám moc líbil.

Žáci 4. A.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny