Expedice Jiráskovy sady – seminář

  • Úvod
  • Expedice Jiráskovy sady – seminář

V centru Hradce Králové patří k nejklidnějším místům, vedle sebe tu žijí v symbióze lidé, zvířata, vzácné stromy i nádherné květiny, dýchá tu na nás historie i současnost… Řeč je o Jiráskových sadech. Tuto lokalitu si k poslednímu semináři vybrali žáci osmých ročníků. Asi nejvíce obdivovali vzácný dřevěný pravoslavný kostelík, který sem byl přemístěn v minulosti ze Slovenska a připomíná všechny, kteří se zasloužili o vznik prvního společného demokratického státu Čechů a Slováků. Kromě části mostu z opevnění a pamětní desky spisovatele Aloise Jiráska tu najdeme i střední školu, altán, ve kterém se konají v létě promenádní koncerty, koutek pro hry dětí a u soutoku krotká zvířata. Také alegorická socha výtvarníka Škody nazvaná Labe a Orlice neunikla naší pozornosti. Výpravy do minulosti nás v semináři obohacovaly po celý školní rok a některá zjištění a zkušenosti využijeme v budoucím studiu nebo v běžném životě.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny