Jarní koncert ke Dni matek

Všem maminkám i těm ostatním, kteří se o děti starají, patřilo naše poděkování a odpoledne plné nevšedních výkonů našich žáků.

Na úvod jsme měli možnost fiktivně nahlédnout do zákulisí, kde probíhaly poslední přípravy moderátorů. Toho využili žáci 4.B a ujali se slova v hale jako první. Jejich poděkování maminkám působilo jako milé pohlazení. Pan ředitel tentokrát přistoupil na roli v krátké scénce a po ní se již objevily děti z mateřské školy Plačice.

Jak čas ubíhal, představily se postupně všechny třídy prvního stupně. Prvňáci se radovali z příchodu jara a připomněli všem, že i tátové si zaslouží naši pozornost. Spojené sbory 2. – 5. tříd přednesly směs národních písní s klavírním doprovodem a 2. a 3. třídy se později blýskly i velice vtipným zpracováním některých filmových písní. Jak pochopili báseň s názvem Jména, jsme se zase dozvěděli od žáků z 5.A.

Skupinová vystoupení byla vystřídána řadou sólistů – slyšeli jsme hru na housle, příčnou flétnu i sólovou elektrickou kytaru. Ve zpěvu populárních písní se představili Klárka a Jirka. Zejména Jirkova píseň, kterou původně zpívá zpěvačka Adel, byla velice náročná, a tak není divu, že s ní Jirka nedávno vyhrál soutěž Rolland pop show. Diváci reagovali nekončícím potleskem.

Poté, co přerušil svou činnost Jump rope team, jsme se báli, že neuvidíme žádné sportovní vystoupení. Naše obavy byly zbytečné, protože i taneční číslo se nakonec našlo.

Skupina pokročilejších muzikantů z hudebních kroužků zahrála mimo jiné i úpravu skladby Proč zrovna ty (Olympic).

Odpoledne gradovalo ve vystoupení pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Šilhábelové.

Mluvené slovo znělo nejen z úst moderátorek Martiny a Elišky, které přizvaly ke spolupráci spolužáka Lukáše, ale také při rozhovoru o budoucnosti v anglickém jazyce nebo i v úplném závěru, kdy děti ze školní družiny předávaly svým maminkám vlastnoručně vyrobená přání.

Děkujeme všem, kteří tu byli s námi.

Snad vás potěší i těchto pár fotografií. Ať nám připomenou společně strávené chvíle.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny