LVZ – Vítkovice Krkonoše

A je to tu! Po dlouhém těšení a očekávání nastal konečně zimní čas a my lyžníci vyrazili na naší již téměř domovskou chatu Bohemia v krkonošských Vítkovicích. Letos to ale bylo něčím jiné. Čekal nás tam nový majitel, a tak jsme byli všichni plni napětí, zda může překonat výborné vdolečky pana Kalenského. Zjistili jsme, že ano J. Po celý týden jsme byli výborně zásobováni všemi možnými dobrotami, a proto se nám na horách tak skvěle sjezdovalo, běžkovalo i snowboardovalo, prostě celkově moc líbilo. J

Počasí nás letos trochu zkoušelo. Hory nás přivítaly nádherným mrazivým a slunečným počasím, s přibývajícími stupínky na teploměru jsme však postupně odkládali různé vrstvy oblečení. Ke konci pobytu jsme dokonce byli nuceni jet tzv. „tajný závod“, to když jsme každoroční závod na sjezdovkách a snowboardech vlekařům raději vůbec nenahlásili. Pravděpodobně by nám ho totiž zakázali. Už tak jsme jezdili v některých místech téměř na trávě. To závod na běžkách s těžkými a záludnými otázkami, které daly všem zabrat (např. kolik vážil podnáčelník Jirka v restauraci na Rezku…), jsme hravě zvládli, protože právě cestou do cíle našeho půldenního výletu jsme to běžkování krásně natrénovali. I přes slabé chvilky některých „lyžařů“ (vypadalo to, že zlomí hůlky, běžky a navždy už zůstanou ležet v zasněženém příkopu J) jsme necelých 10 km ujeli a na závody tak byli výborně připraveni.

Stejně jako každý rok byl na všechny vyvíjen nátlak od bratra Petra, který neúnavně hlídal, kde by komu mohl strhnout body za nepořádek v pokoji. Prý se občas musel opravdu snažit a hledat, komu by mohl body odebrat J. A protože největší „pořádníci“ nesou „za odměnu“ zpátky k autobusu školní tašky a někdy i něco „navíc“ naše se vedení se docela bálo, že bude muset odnést vše samo.

Po večerech jsme se také výborně bavili. Kromě tradičních her řádil neúnavně na chatě i na sjezdovce kartáčkový vrah. V bezpečí jsme byli pouze ve dvojicích a to ještě ne vždy. Pokud jsme si nevědomky sedli na lanovku s vrahem, nebylo kam utéct! A jak jsme se nasmáli u videa, to si nedovede nikdo představit. Takový sjezd ze Dvoraček nebo štafetové závody na běžkách – na to budeme dlouho vzpomínat. J

Prostě jsme zažili super týden a už se moc těšíme zase za rok!!!

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny