Můj hudební nástroj

• Můj hudební nástroj

Můj hudební nástroj je název každoročního projektu v předmětu hudební výchova v sedmých třídách.

Děti si samy vymyslí jednoduchý rytmický hudební nástroj, jehož výrobu z nepotřebných materiálů, které najdou doma, by zvládly. Vše si rozmyslí, zapíší, zakreslí a pak, třeba i s dopomocí některého člena rodiny, svůj nápad vyrobí. Ve škole každý dostane svůj prostor nástroj spolužákům představit a předvést, jak hraje. Nástroje máme ve třídě potom ještě několik týdnů a využíváme je k doprovodu písní. Letos se nám zatím nejlépe povedl společný doprovod písně Jablíčko.

Děti rozvíjí fantazii, zručnost, pečlivost i schopnost prezentace, při hře na nástroje pak zlepšují spolupráci v rámci třídního kolektivu.