Předvánoční návštěva Prahy

Ve středu 9. prosince jsme se sedmými třídami navštívili předvánoční Prahu. Nechali jsme se vyložit u Pražského hradu a za doprovodu paní průvodkyně jsme si prošli turistickou trasu od Pražského hradu až po Staroměstské náměstí. Přitom jsme si prohlédli chrám sv. Víta, nádvoří Pražského hradu, Karlův most a Staroměstské náměstí. Na Staroměstském náměstí jsme si prošli vánoční trhy, a poté jsme navštívili Staroměstskou radnici. Při její prohlídce, jsme viděli kromě jiného například Pražský orloj z druhé strany nebo podzemní prostory radnice. Ty byly ještě před několika staletími přízemími zdejších domů, ale kvůli častým záplavám musel být terén náměstí uměle navyšován až do současné výšky. Celý den jsme si užili a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí z historie Prahy.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny