Projekt – Dušičky – Halloween

Babí léto nenávratně uletělo, ubrečené sychravé počasí se ujalo vlády… Do tohoto nevlídného času byl pro žáky 2. A zařazen projekt Dušičky – Halloween, který je měl seznámit s oslavami podzimních svátků. Ty bývají pro děti opředeny kouzlem tajemna a strašidelnosti. Proto v průběhu předprázdninového týdne na žáky každý den čekalo ve škole řešení mnoha zábavných úkolů v jednotlivých předmětech. Mnozí z žáků i doma vytvářeli doprovodný materiál k projektu.

K Halloweenu patří dýně. Nápaditost a fantazie dětí se nejvíce rozvíjela ve výtvarné výchově a pracovních činnostech, kde dýně vznikaly a byly vtipně zdobeny. Školní výuku příjemně zpestřila i beseda v místní knihovně. Strašidelně laděný program měl posluchačům přiblížit různé tradice spojené s uctíváním památky zesnulých.

Nejhezčím dnem ale byl pátek, kdy do třídy dorazily děti v báječných strašidelných kostýmech. Odměnou jim bylo nejen pár sladkostí ale i krásně nazdobené perníčky s halloweenskými motivy, které napekla maminka jedné, malé čarodějnice“ Aničky. Poděkování patří všem rodičům, kteří tento projekt pomohli podpořit.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny