Seminář o Fairtrade ve Sluňákově

V pátek 8. 1. 2016 jsme se vydaly s paní učitelkou Schnaubertovou a Stradiotovou do Sluňákova u Olomouce na seminář o fairtrade, který připravila společnost NaZemi. Přijely jsme přesně na oběd, ale lilek nám moc nechutnal. Po obědě jsme měli krátkou pauzu, abychom si vybalily věci. Následovala seznamka v učebně.

Ze začátku jsme byly tišší než ostatní, protože jsme byly nejmladší. V průběhu pátečního odpoledne se ale zapojil každý.

Na večeři jsme šli do restaurace v Chomoutově, který byla 3 km daleko. Standa, lektor z NaZemi, má rád dobrodružství, a tak vybral cestu lesem, kde to sám neznal. 🙂 Všechno ale dobře dopadlo a nakonec jsme trefili. Po návratu do Sluákova jsme se mohli dívat na dokument o FT, ale my jsme byly tak unavené, že jsme šly spát.

Druhý den jsme plánovali FT akce pro rok 2016. Plánování probíhalo formou pro-action café a pomohlo nám to odhalit různé nedostatky, kterých bychom si samy nevšimly.

Výlet se nám moc líbil. Dozvěděly jsme se o FT spoustu nového. Jsme rády, že jsme mohly jet.

Denča Daňková, Týna Hájková a Marťa Svatošová z 8.B

http://www.nazemi.cz/cs

http://www.slunakov.cz/

Video z našeho semináře najdete na níže uvedeném odkazu na stránách facebooku:

https://www.facebook.com/nazemicz/videos/954220064657496/.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny