Zpívání s Jitrem

Zhruba čtvrt roku žáci 1. a 2. tříd naší školy se svými vyučujícími nacvičovali při hudební výchově směs lidových písní s klavírním doprovodem. Ke spolupráci nás přizval pan sbormistr pěveckého sboru Jitro Jiří Skopal z Hradce Králové, který má za sebou se svými zpěváky mnohé zahraniční zájezdy, koncertní turné a v neposlední řadě i opakovaná vítězství ve světové olympiádě sborového zpěvu.

Přišel 18. duben a děti se rozjely do kongresového centra Aldis, aby ukázaly, jak se jim nácvik povedl. Při tomto netradičním koncertě zazpívala na pódiu všechna přípravná oddělení Jitra a děti v hledišti se také dozvěděly, co musí udělat pro to, aby v podobném sboru mohly zpívat.

V královéhradeckém „paláci kultury“ se sice kvůli tlumenému osvětlení špatně fotografuje, ale hudba tu zní náramně. Věříme, že i pro děti to byl nezapomenutelný zážitek, když v závěru koncertu zpívaly s další více než tisícovkou stejně starých dětí z hradeckých základních škol.

A vy, rodiče o nic nepřijdete, protože tato směs písní zazní již 5. května na jarním koncertě naší školy ke Dni matek. Tuto náročnou skladbu přednesou tentokrát „spojená tělesa“ žáků
2. – 5. tříd.

Držte nám palce, ať se vše podaří a určitě nás přijďte podpořit!

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny