Přijímačky očima deváťáků

Už přes tři týdny, my deváťáci známe výsledky přijímacích zkoušek na SŠ. Osm měsíců naší tvrdé práce se zúročilo. Bylo jen na nás, kolik úsilí jsme do přípravy vložili, kolik času a energie jsme obětovali učení. Jak se říká, každý je svého štěstí strůjcem. Obrovskou roli hrálo dobré zázemí a podpora, od našich rodičů, a to hlavně po psychické stránce, stejně jako kvalitní příprava, která jak jsme zhodnotili, je na kuklenské škole na velmi dobré úrovni. Tímto bych chtěla poděkovat učitelům, kteří nám po celou dobu přípravy pomáhali, a bez nichž by výsledek velké spousty z nás nebyl tak vysoký. Děkuji jim za jejich cenné rady, trpělivost, ochotu a laskavost, se kterou k nám přistupovali. Ovšem jediný, kdo mohl ovlivnit, jak to celé dopadne, jsme byli my sami. Tohle vše, a ještě mnohem více, se nyní zrcadlí v našem výsledku. Většina z nás oslavuje úspěch a těm pár lidem, kterým se z nějakého důvodu u ostrého testu nepoštěstilo, moc držím palce do druhého kola. Věřím, že to dopadne.

Letošní přijímačky pro nás také byly možná náročnější z toho důvodu, že se poprvé testoval elektronický systém, který měl zajistit, aby se co nejvíce deváťáků dostalo na školu, kam touží nejvíce. Vše dobře dopadlo, systém zafungoval ještě lépe, než jsme všichni troufali doufat. Přesto to sebou neslo velkou nejistotu, třeba při podávání přihlášek nebo při měsíčním čekání na výsledky. Pro některé to bylo stresující. Novinkou také byla možnost vybrat tři školy, a to byl pro někoho oříšek… Co však zůstalo stejné, byl nepopsatelný pocit úlevy a štěstí, který pro nás byl odměnou za celoroční dřinu. Přesně si pamatuji den, tedy spíše noc, kdy jsem se dozvěděla zprávu o přijetí. Všechny obavy ze mě spadly a já opět na chodbách začala postupně potkávat mé usměvavé spolužáky namísto “bledých duchů”.

Moc se těším, co mi nová, zatím neznámá etapa života přinese. Ať mé cesty povedou kamkoliv, na Kukleny si vždy ráda vzpomenu.

Adéla Šimková, 9. B

Škola mi pomohla v úspěšné přípravě na přijímačky skrze semináře češtiny a matematiky, které nejsou na všech školách samozřejmostí. Kdykoli jsme se během semináře i mimo mohli doptat, když jsme něco nechápali nebo jsme dané téma potřebovali jen dovysvětlit, a učitelé nám rádi poradili. Vážím si i toho, že nám učitelé po přijímačkách a před výsledky nechali volnější tempo v hodinách.

Anna Špalková 9. B